انتخاب شعار برای برند پوشاک

انتخاب شعار برای برند پوشاک

مدت زمان مطالعه : ۵ دقیقه


انتخاب شعار برای برند پوشاک

 

یکی از موثرترین مسائل در دنیای مد انتخاب شعار تبلیغاتی مناسب است . یکی از مواردی که می تواند شما را در خاطر مخاطب ماندگار کند ، شعار برند پوشاک شما  است .

 

تصویر و ماموریت یک برند شامل همه ی ویژگی هایی است که آن برند داراست که می خواهد آن را به مخاطب بشناساند . انتخاب لوگو ، انتخاب رنگ سازمانی ، روش های بازاریابی و … همه و همه برای در خاطر ماندن شما در ذهن مشتری است که در مقالات قبلی به آن ها پرداختیم .  در این مقاله قصد داریم نکاتی را برای انتخاب شعار مناسب معرفی کنیم .

 

 

ساده و کوتاه

شاید مهم ترین نکته ای که همه ی صاحبین برند به آن توجه دارند خاطره انگیز بودن شعار تبلیغاتی آنهاست . یک شعار تبلیغاتی باید حاوی لغات ساده و واضحی باشد . شعار تبلیغاتی شما باید کوتاه باشد تا بهتر در خاطر بماند . توصیه متخصصین برندسازی انتخاب شعاری کمتر از ۹ تا ۱۰ لغت است .

 

به تفاوت این دو جمله توجه کنید :
هر آنچه شما در لاس وگاس آنجام می دهید در لاس وگاس باقی می ماند .

آنچه اینجا اتفاق می افتد ، اینجا می ماند .

قطعا شعار دوم گیرا تر و ماندگارتر در ذهن خواهد بود .

آگاهانه انتخاب کنید

شعار تبلیغاتی شما باید ویژگی های برند شما را شامل شود . به طور مثال یک برند دوستدار محیط زیست ، از رنگ سبز در لوگو و وب سایت خود استفاده می کند . یا از تصویر یک برگ در لوگوی خود بهره می برد . بهتر است انتخاب شعار تبلیغاتی شما نیز ویژگی های برند شما را برای مخاطبین تداعی کند

 

 

 

بر آنچه شما را از دیگران متمایز می کند تمرکز کنید

بر ویژگی خاص برندتان که شما را از دیگران متمایز می کند تمرکز کنید . به طور مثال ارسال سریع و فوری دارید ؟ به طور خاص لباس های دست دوز و با طراحی اختصاصی تولید می کنید ؟ لباس هایی با قیمت مناسب برای همه ی اقشار جامعه تولید می کنید ؟ وابسته به حوزه کاریتان ، شعار مناسب را انتخاب کنید و بر ویژگی اصلی خود تاکید کنید

شعاری را انتخاب کنید که تاریخ انقضا نداشته باشد

در زمانی که تکنولوژی هر روزه دنیا را تغییر میدهد ، بهترین انتخاب این است که شعار تبلیغاتی شما عمری طولانی داشته باشد که با گذر زمان بی استفاده نشود . به طور مثال زمانی که هنوز گوشی های همراه به خوبی آنتن نداشتند یک شرکت تلفن همراه از شعاری با این عنوان استفاده کرد : الان صدای منو داری ؟ اما با گذر زمان و پیشرفت کیفیت تلفن های همراه کسی دیگر مشکل آنتن دهی نداشت .

روپوش اشپزی شیک jacob

 

بازار هدف خود را مشخص کنید

اگر می خواهید تنها در شهر و یا کشور خود فروش داشته باشید ، شعار خود را اختصاصی تر کنید اما اگر می خواهید فروش بین المللی داشته باشید ، به خاطر داشته باشید که شعارتان را باید به زبان های دیگر نیز ترجمه کنید . البته در ترجمه شعار خود دقت کنید که متناسب با فرهنگ آن کشور و زبان آنها این کار را انجام دهید تا دچار دردسر نشوید .

از ارتباط ها کمک بگیرید

خلاقیت داشتن به شما کمک زیادی می کند اما برای اینکه در این راه تنها نباشید از کمک دیگران استفاده کنید . از نظر سنجی ها کمک بگیرید و از ایده های خلاقانه افراد دیگر بهره ببرید . همچنین برخی سایت های آنلاین هستند که می توانید از آنها برای انتخاب شعار مناسب کمک بگیرید .

 

 

مطمئن شوید که شعارتان به تنهایی کافیست

اگر شعار شما تنها راه برقراری ارتباط با مشتری باشد چه شعاری را انتخاب میکنید . یک شعار که به تنهایی مخاطب شما را به خود جذب کند و بیانگر این باشد که مخاطب هدف آن کیست . به طور مثال فقط دختران یا پسران ؟ ورزشکاران یا سالمندان . باید شعار شما به سرعت مخاطب هدف را نشانه بگیرد.

آیا این مطلب مفید بود ؟
Sending
User Review
۴ (۱ vote)
0 پاسخ

ثبت دیدگاه

مایل به ملحق شدن به بحث هستید ؟
به ما بپیوندید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *