پارچه تیشرت جودون

پارچه تیشرت جودون

انواع پارچه تیشرت جودون

مدت زمان مطالعه: ۵ دقیقه


پارچه تیشرت جودون

 

تیشرت یقه دار جودون یا همان پولوشرت (POLO shirt) با پارچه جودون در میان مردم به قدری جا افتاده و شناخته شده می باشد که کمتر کسی را می توان یافت که آشنایی با این نوع تی شرت ها نداشته باشد.

از برند های مطرح جهانی این تیشرت ها میتوان لاگوست (Lacoste) ، پولو (POLO) ، و غیره را نام برد.

اما در حقیقت مردم و مصرف کننده ها بیشتر با شکل ظاهری این دسته از پوشاک آشنا هستند و با نکات فنی و جنس و بافت پارچه آن آشنایی در حد پایه دارند و نهایتا با دو انگشت خود جنس پارچه را بررسی می کنند و اگر کمی زبر بود آن را مواد دار و اگر نرم و لطیف بود آن را نخی (پنبه) می نامند!!!

ولی ما در این مقاله قصد داریم تا شما را با نکات کلیدی این نوع تیشرت ها و اللخصوص پارچه مخصوص تولید تی شرت جودون آشنا کنیم.

اغلب مردم فکر می کنند که جودون یک نوع جنس پارچه است، اما اینطور نیست و جودون یکی از انواع تکنیک های بافت است . یعنی شما با جنس های مختلفی از نخ و الیاف میتوانید پارچه را به صورت جودون ببافید. و فقط بخاطر شکل بافت پارچه که حالت ریز دون دون مانند (جودون مانند) که دارد اسم آن پارچه را جودون می نامند.

حتما مقاله آشنایی با انواع جنس و بافت پارچه ها را بخوانید !

در بازار پارچه های جودون را با این اسم ها به فروش می رسانند:

  • جودون پنبه ۱۰۰ %
  • جودون پلی استر پنبه
  • جودون لاکرا
  • جودون پلی استر ۱۰۰%

 

_ جودون پنبه ۱۰۰ % و پلی استر پنبه ۱۰۰% که از اسم شان مشخص است که ۱۰۰ در صد الیاف تشکیل دهنده آنها چیست.

_ جودون پلی استر پنبه می تواند از درصد های مختلفی از هر کدام الیاف تشکیل شده باشد که باعث بالا و پایین بودن کیفیت آن می شود.

مثل پلی استر پنبه (۲۰/۸۰) یا (۵۰/۵۰) که نشان دهنده درصد استفاده از هر کدام از الیاف را نشان می دهد.

در اینجا مقاله روش تشخیص پارچه پنبه ایرا بخوانید!

_ منظور از جودون لاکرا همان پارچه جودون کشی می باشد ، و در هر کدام از پارچه های جودون می تواند وجود داشته باشد، مثل جودون پنبه لاکرا یا جودون پلی استر پنبه لاکرا.

پس در اینجا هم می بینیم که جودون لاکرا اسم جنس نیست و هر پارچه ای که حالت کشی داشته باشد را لاکرا دار می گویند.

هر کدام از جنس های جودون میتواند کیفیت های مختلفی داشته باشند ، یعنی اینگونه نیست که حتما جودون پنبه خوب باشد یا بد باشد!

پس در اینجا مسئله جنس و کیفیت را باهم قاطی نکنید ، یعنی پنبه خوب هم داریم پنبه بد هم داریم و همچنین در جنس های دیگر هم به همین صورت است. پس در همنگام خرید پارچه کیفیت پارچه را نیز بررسی کنید.

اما اگر سوال شما این است که بین جودون پنبه و جودون پلی استر پنبه کدام بهتر است ؟ 

کارخانه تولید پارچه تیشرت

 

در جواب باید بگم که بستگی به مورد مصرف شما دارد.

_  اگر می خواهید تیشرتی برای مصرف روزانه و شخصی تولید کنید پنبه بخاطر داشتن لطافت و راحتی زیاد گزینه مناسبی است و نسبتا قیمت بالایی هم نسبت به سایر جنس ها دارد.

_ اما اگر برای مصرف تیشرت صنعتی و شرکتی و لباس کار  می خواهید استفاده کنید پلی استر پنبه مناسب تر است چون الیاف پلی استر دوام بیشتری نسبت به پنبه دارند. و چون لباس کار معمولا هر روز مورد استفاده قرار می گیرد باید روی دوام آن بیشتر تمرکز کرد.

_ و یا اگر می خواهید برای مصارف خاصی تیشرتی ارزان قیمت تولید کنید و مسئله قیمت برای شما مهم تر از جنبه های دیگر است می توانید از پارچه پلی استر ۱۰۰% استفاده کنید.

 


 اگر برای کسب و کار خود به دنبال تیشرت درجه ۱ هستید، ما تولیدی تهران فرم را بشما پیشنهاد می کنیم 

تولیدی تهران فرم


یقه و سرآستین تیشرت جودون 

برای تولید تیشرت حتما نیاز به یقه و سرآستین خواهید داشت . معمولا پارچه جودون را همراه با یقه و سر آستین همرنگ خودش بفروش می رسانند. و اگر شما قصد خرید پارچه را داشتید حتما یقه و سر آستین را هم از همان جا تهیه کنید چرا که اگر بخواهید از جای دیگر تهیه کنید به مشکل خواهید خورد و اگر هم از جای دیگری پیدا کنید به احتمال زیاد دقیقا همرنگ پارچه نمی باشد و رنگ پارچه تیشرت شما با رنگ یقه و سر آستین متفاوت خواهد بود.

در خرید های مقدار زیاد یقه و سر آستین را به صورت کیلویی و در خرید های طاقه ای کم ، یقه و سر آستین را به صوردت دانه ای (۱عدد یقه و دو عدد سر آستین) می فروشند .

 

آیا این مطلب مفید بود ؟
Sending
User Review
۳.۲۷ (۱۵ votes)
0 پاسخ

ثبت دیدگاه

مایل به ملحق شدن به بحث هستید ؟
به ما بپیوندید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *