پارچه های ترند سال ۲۰۱۹

پارچه های ترند سال ۲۰۱۹ کدام نوع خواهند بود ؟!!

برای افرادی که در حوزه مد و فشن کار می کنند علاوه بر طرح های مختلف ، ترند پارچه نیز اهمیت زیادی دارند زیرا طراحان با ترندهای پارچه ها می توانند ایده ها و مدل های بسیار زیادی را ارائه دهند .

 

 

در این مقاله با توجه به چند نمایشگاه بین المللی پارچه که در لندن ، شانگهای و میلان برگزار شده به شما ترندهای پارچه ها را معرفی خواهیم کرد .

یکی از ترندهای پارچه ها که با سایرین تفاوت دارد ، بر خلاف پارچه هایی که به سمت و سوی نوین و امروزی می روند شکل دستباف ، روستایی و ساده است  که از فیبرهای طبیعی تهیه شده است . در وافع مشتریان نیز ترجیح می دهند که احساس طبیعی بودن پارچه ها را حس کنند .

 

 

۱ ) پارچه های چروک و موج داراز ترندهای بهار و تابستان ۲۰۱۹ پارچه های موج دار و طرح چروک دار هستند که اکثرا از جنس ویسکوز ، پنبه و پنبه کتان هستند . دست کشیدن و نگاه کردن این پارچه ها به مشتری حس طبیعت به طور مثال طرح تنه ی درختان یا موج آب را می دهد . همچنین طرح آب و موج به صورت تکنیک های مهندسی یا چاپ دستی نیز بر روی پارچه ها دیده می شود .

 

 

پارچه های ترند سال 2019

 

۲) نواقص طبیعی

 

همان طور که در ابتدای مقاله گفتیم ترند پارچه ها به سمت و سوی بازگشت به حالت طبیعی سوق دارد . از جنس پارچه ها که کتان و حالت گیاهی دارند تا رنگ آنها . پارچه ها ضخامت کمی دارند و نخ های خلص و پنبه ای استفاده شده است .

 

 

ارگانیک هستند و پروسه شیمیایی وارد آنها نشده است و به طور طبیعی طرح ها و شکل هایی دارند که طرح های زیبایی هستند . به طور مثال لک ها و مدل نخ ها در پارچه های ژاکارد  . همچنین پارچه های نوبوک ( جیر) به راحتی تمیز می شوند و بسیار نرم و راحت هستند .

 

 

 

۳) رنگ فضایی

استفاده از رنگ های فضایی در کنار رنگ های طبیعی خود پارچه و به شکل رنگ های پخش شده ( مثل تخم مرغ شکسته شده ) نیز از ترندهای پارچه بهار ۲۰۱۹ است . ترکیب این رنگ ها در کنار رنگ های طبیعی مثل دیدن یخ خشک در کنار شکوفه هاست که حسی بازیگوشانه و جذاب به مخاطب را منتقل می کند . همچنین حس و حال هوای تازه را نیز به وجود می آورد .

 

پارچه های ترند سال 2019

 

 

 

 

 

 

 

رنگ های قهوه ای یادآور سنگ و درختان هستند . و ترکیب قهوه ای و کرم نیز یادآور سنگ مرمر است . استفاده از عصاره های رنگی در پارچه ها نیز میتواند به شکل یک اثرهنری و یا یک بوم نقاشی در بیاید .

 

۴) پارچه های جین

پارچه جین همیشه ظاهر جذابی داشته و همیشه پرطرفدار بوده . طراحان لباس سعی کرده اند که از آن در هر شکل و طرحی استفاده کنند . از طرح های کلاسیک گرفته تا کژوال . همچنین پارچه های جین طیف ها و شکل های مختلفی دارند که همه ی سلایق را پوشش می دهند . از تیره همچون آسمان شب تا شلوارهای سنگ شور یا سایه دار در رنگ های مختلف .

 

لطفا به این مطلب رای بدهید !
Sending
User Review
۵ (۱ vote)
0 پاسخ

ثبت دیدگاه

مایل به ملحق شدن به بحث هستید ؟
به ما بپیوندید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *