پارچه چاپ سابلیمیشن

پارچه چاپ سابلیمیشن


پارچه چاپ سابلیمیشن

 


 

چاپ سابلیمیشن که به نام چاپ حرارتی نیز شناخته می‌شود، یکی از ساده ترین روش‌های چاپ بر روی پارچه می باشد .

  • راحتی کار و چاپ آسان
  • نداشتن محدودیت در انتخاب طرح
  • کم هزینه بودن دستگاه ها و مواد اولیه

امروزه چاپ سابلیمیشن بخاطر محسنات خود از طرفداران زیادی برخوردار شده است و تولیدی های زیادی به این نوع چاپ رو آورده اند و از آن برای نقش و طرح دادن به پوشاک تولیدی خود می نمایند .

 

وسایل مورد نیاز چاپ سابلیمیشن

 

 

برای شروع کار سابلیمیشن یک عدد پرینتر جوهر افشان، کاغذ مخصوص سابلیمیشن، دستگاه پرس حرارتی و چسب نسوز لازم است. با این موارد می‌توان با کیفیت عالی عکس و طرح مورد نظر را بر روی سطح مورد نظر چاپ کرد.

چه پارچه ای برای سابلیمیشن مناسب است ؟

طرح چاپ شده بر روی لباس به روش سابلیمیشن هر چقدر هم که چشم نواز و عالی باشد ، جنس و کیفیت پوشاک موضوعی اصلی و انکار ناپذیر در انتخاب آن توسط خریداران است . از این رو در کنار طرح چاپ ، باید جنس پارچه از نوعی باشد که کیفیت بالایی در جنس پارچه داشته باشد و قابلیت چاپ پذیری خوبی داشته باشد .

 

پارچه مناسب برای چاپ سابلیمین باید از درصد پلی استر بالایی برخوردار باشد یعنی حداقل از ۷۰ % پلی استر برخوردار باشد  و هرچقدر هم که رنگ پارچه روشن تر باشد طرح چاپ شده بهتر خودش را نشان می دهد و جزئیات ان شفاف تر به نمایش در می آید .

همانطور که گفتیم جنس پارچه باید چه جنسی باشد که چاپ بخوبی روی آن انجام شود؟ تار و پود و نخ مورد استفاده تاثیر بسیاری بر چاپ خواهد گذاشت. نحوه عمل چاپ سابلیمیشن به گونه ای است که هر چه از مواد پلی استر بیشتری در پارچه استفاده شده باشد کیفیت نهایی بهتر خواهد شد. زیرا چاپ سابلیمیشن با دمای بالای ۲۰۰ درجه انجام می گیرد. در این دما رنگ از روی کاغذ مخصوص بخار شده و بروی پارچه می نشیند. پلی استر و یا همان مواد نفتی باعث می گردد که رنگ با حرارت در جان و بافت پارچه نفوذ کند و چاپ به بهترین شکل ممکن انجام گیرد. بنابراین هر چه درصد پلی استر در پارچه بیشتر باشد این نفوذ در بافت پارچه بهتر انجام خواهد گرفت و چاپ نهائی پر رنگ تر، شارپ تر و زنده تر خواهد بود و البته باعث میگردد ماندگاری بیشتری نیز داشته باشد.

همانطور که خدمت شما عرض شد بهترین رنگ برای پارچه در چاپ سابلیمین رنگ سفید می باشد. اما شاید عده ای از خود بپرسند که چرا پارچه ی سفید؟ و اگر بخواهیم پارچه ای با زمینه ی رنگ دیگری داشته باشیم چه باید بکنیم. باید این نکته را گوشزد شد که نه تنها در چاپ سابلیمیشن مشکلی در این زمینه نیست بلکه حتی این یکی از نقاط قوت این نوع چاپ روی پارچه می باشد. بدین علت که تمامی سطح پارچه قابل چاپ می باشد یعنی اگر شما یک پارچه ی سفید داشته باشید می توانید هر رنگی روی آن چاپ نموده و پارچه را کاملا به سلیقه ی خود تبدیل کنید. هیچ محدودیتی در این مورد وجود ندارد. زیرا می توان رنگ پارچه ی سفید را توسط چاپ به هر رنگی و به هر طرحی تغییر داد. بعد از پارچه ی سفید پارچه هائی با رنگ های روشن، مانند زرد روشن، صورتی روشن، آبی روشن، کرم روشن، سبز روشن و کلا هر پارچه های که دارای رنگ روشن می باشد قابل استفاده است. اما در این نوع پارچه ها بدین علت که رنگ پارچه روی رنگ چاپ تاثیر گذار است لذا ممکن است در بعضی از رنگ ها، چاپ با تغییراتی همراه باشد لکن توصیه نمیشود و بهتر از قابلیت بالای سابلیمیشن در رنگ آمیزی اختصاصی پارچه ی سفید به پارچه ی مورد نظر استفاده شود.

 

با توجه به تفاسیر بالا به این نتیجه می رسیم  که پارچه هائی مانند :  اسپان، فلامنت، ریون، ونیزی، غواصی و برخی از پارچه های خانواده ی ویسکوز بهترین گزینه برای چاپ می باشند. این پارچه ها در موارد گوناگونی کاربرد دارند و مورد استفاده قرار می گیرد.

چاپ سابلیمیشن بر روی پارچه

اما نکته ای کلیدی گاها در هنگام خرید پارچه های پلی استری فراموش می شود و نه در هنگام خرید بلکه بعد از برش پارچه مشکل ساز می شود .

از آنجا که پارچه های پلی استری در زمان تولید به رنگ سفید هستند و از همان اول ، یعنی بعد از بافت پارچه زمینه پارچه قابلیت استفاده و چاپ را دارد . و بعضی از تولیدکنندگان و فروشندگان پارچه برای پایین اوردن هزینه های تولید از اعمال مراحل تکمیل پارچه و فیکس نمودن ان که امری هزینه بردار است صرفه نظر می کنند و این پارچه بعد از برش لول می شود و در هنگام چاپ و دوخت مشکل ساز می شود و حتی بعد از دوخت هنگام شستن لباس توسط مصرف کننده نهایی آبرفت بالایی خواهد داشت .


اهمیت تکمیل پارچه را بخوانید !


پارچه چاپ سابلیمیشن

 

 

 

برای تهیه پارچه های اسپان ، ونیز ، فیلامنت ، ریون ، ملانژ  و ….

با ما تماس بگیرید .

 

 

مفید بود ؟
۳.۵
Sending
User Review
۴.۷۱ (۷ votes)
0 پاسخ

ثبت دیدگاه

مایل به ملحق شدن به بحث هستید ؟
به ما بپیوندید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *