پاییز و زمستان امسال چه رنگ هایی مد می شوند ؟

پاییز و زمستان امسال چه رنگ هایی مد می شوند ؟

مدت زمان مطالعه : ۸ دقیقه


اگر شما یک مصرف کننده لباس باشید شاید برایتان چندان اهمیتی نداشته باشد که از چند ماه قبل تر بدانید که در لباس ها و پارچه های فصل بعدی چه رنگ هایی مد می شوند !

اما برای یک تولید کننده پوشاک این یک نکته بسیار حائز اهمیت هست و حتی تولیدی های بزرگتر تحقیقات و هزینه های بسیار زیادی را صرف کشف این موضوع می کنند .

چرا که اگر یک تولیدی بتواند سر نخ رنگ فصل را بگیرد و تمام محصولات خود را در قالب همان رنگ ها تولید کند، بی شک فروشی بسیار موفق را نسبت به سایر رقبا خواهد داشت و سود چند برابری را عاید تولیدی خود خواهد کرد .

و همچنین برعکس این موضوع که اگر تولیدی از رنگ مورد نظر مد روز غافل بماند و تمام البسه تولیدی خود را متضاد با رنگ مد پیش ببرد احتمالا در فروش محصولات خود به مشکل بر بخورد و دچار ضرر و زیان بشود .

در این مقاله برای شما شرح می دهیم که بر اساس تحقیقات و نتایج صورت گرفته پیش بینی می شود که در پاییز و زمستان ۱۳۹۸ – ۲۰۱۹  کدام رنگ ها را بیشتر در لباس ها شاهد خواهیم بود . و از حالا بدانیم که پاییز و زمستان امسال چه رنگ هایی مد می شوند ؟


همچنین اگر میخواهید بدانید : رنگ سال چگونه انتخاب می شود ؟ این مطلب را از دست ندهید !


 

مجله yesiltopuklar ترکیه بر اساس شو فشن های اخیر در نمایشگاه های مد و چگونگی استفاده طراحان مطرح از رنگ ها در طراحی های خود برای لباس های پاییز و زمستان ۲۰۱۹ به نتایج و پیشبینی های جالبی رسیده است که با هم به مطالعه آنها می پردازیم :

 

لباس محجبه برای زمستان

رنگ های تن قهوه ای داغ

رنگ هایی از خانواده قهوه ای گرم ماننده رنگ خاکی ، نسکافه ای ، بادامی ، دارچین ، قرمز تیره و خردلی از مرسوم ترین رنگ هایی هستند که در کالکشن های فصل جدید می بینیم .

اگر در هر یک از تکه های طراحی خود از این رنگ ها استفاده کنید به نمادین ترین ظاهر فصل دست می یابید .

همچنین می توانید از الگوهای سنتی و طبیعت نیز در طراحی های خود استفاده کنید .

مطمئناً وفادارترین رنگ پاییز و زمستان دارچینی و نسکافه ای است و با ظاهر خون گرمانه این رنگ می توان تمام روز های زمستان را با آن سپری کرد . علاوه بر این امسال رنگ دارچین در کنار رنگ آبی نفتی ترکیب جدیدی است که میتوانید آن را در طراحی های خود امتحان کنید.

 

 

رنگ آووکادو و قهوه

جالب است بدانید امسال برای رنگ هایی از قبیل سبز و زرد و قهوه ای میوه آووکادو نمونه بارز برای انتخاب طیف این رنگ ها بوده است .

یعنی هر رنگ از  طیف زرد تا سبز و همچنین قهوه ای را که امسال مورد استقبال قرار گرفته را می توان در میوه آووکادو پیدا کرد. و این گونه استفاده از این طیف رنگ ها بیشتر در کنار هم می باشد ماننده شلوار های قهوه ای با مانتو و پالتو سبز و یا زرد.

البته این ترکیب رنگبندی فقط به استفاده در پوشاک محدود نمی شود و در بسیاری از رو تختی ها و پرده ها و سایر منسوجات نیز شاهد این ترکیب رنگبندی خواهیم بود .

پاییز و زمستان امسال چه رنگ هایی مد می شوند ؟

 

زرد خردلی و قهوه ای بادامی

امسال رنگی جایگزین خردلی و زرد مرسوم پاییزه می شود به نام چدار تیره ( همان رنگ پنیر چدار ) .

چدار تیره رنگی بین زرد و نارنجی است و از طرفی رنگ زرد کاراملی روشن را نیز می توان به این رنگ را نسبت داد .

این رنگ های زرد را امسال در کنار رنگ های قهوه ای بادامی و نسکافه ای خواهیم دید و ترکیبی نمادین از برگ های زرد و قهوه ای درختان در پاییز را بر روی لباس ها رقم می زنند .

رنگ پارچه خردلی پالتو

 

رمانتیک مثل بنفش و صورتی

به دنباله رنگ پارچه های تابستان امسال که بیشتر در طیف صورتی هلویی ، بنفش و یاسی بوده اند ، در پاییز و زمستان نیز شاهد این رنگ پارچه ها و لباس ها خواهیم بود .

البته رنگ های بنفش و صورتی امسال به سمت روشن شدن و پاستیلی شدن گرایش پیدا خواهند کرد. دوستداران رنگ صورتی و بنفش می توانند در این فصل یک لباس یاسی را با یک ژاکت بنفش ترکیب کنند.

و برای طراحان لباس،به خصوص زنانه و دخترانه رنگ های طیف صورتی و بنفش به راحتی می توانند در هر قطعه ای از لباس جای بگیرند .

پاییز و زمستان امسال چه رنگ هایی مد می شوند ؟

 

آبی کهکشانی

رنگ آبی کهکشانی ، آبی شالی و آبی نفتی در فصل پاییز و زمستان انتخاب جسورانه ای است که هر کسی از عهده آن بر نمی آید . پیش بینی می شود بخاطر خاص بودن برخی لباس ها و طراحی ها این رنگ مورد استقبال خاص پسندان باشد .

راحت ترین ترکیب با رنگ آبی تیره رنگ مشکی است و جسورانه ترین ترکیب رنگ قرمز جیغ که هر دو این ها را میتوان در سبک ترکیب هر کسی نسبت به شخصیت درونی خود دید.

ترکیب رنگ لباس ابی و مشکی

 

جمع بندی

امسال بیشتر رنگ های در تن اصلی خودشان نیستند و بیشتر بین رنگی می باشند و تمایل پذیر هستند . درواقع رنگ پارچه ها  را بصورت پاستیلی و روشن در هر طیف رنگی را میتوان مشاهده کرد .

در کنار همه رنگ های جدید رنگ های کلاسیک این فصل را می توان طبق معمول هر سال اعم از قهوه ای خردلی مشکی طوسی و سفید را نیز در کنار رنگ های مد امسال دید.

آیا این مطلب مفید بود ؟
Sending
User Review
۴ (۱ vote)
0 پاسخ

ثبت دیدگاه

مایل به ملحق شدن به بحث هستید ؟
به ما بپیوندید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *